top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Satın aldığım ürünün garantili mi ?
  Her OLS parçası için bize her zaman ulaşabilirsiniz, tarafımıza ait olduğu ibraz edilen tüm ürünler için her zaman titizle atölyemize alıp bakım ve tamir yapmaktayız. Kullanıcı hatasıyla oluşan tüm tamirler ücrete tabii tutulur.
 • Yüzüğümün ölçüsü uymadı ne yapabiliriz?
  Gönderim öncesinde sizin verdiğiniz ölçüye göre tamir yapıp diğer süreçleri de yenileyerek yüzüğünüzü size uygun hale getiriyoruz, gönderim öncesindeki tüm tamirleri biz karşılamaktayız. Yanlış ölçü vermeniz durumunda tekrar tamir istemeniz halinde gönderim bedelleri + tamir ücreti olacaktır.
 • Ürünümün kaplama rengini değiştirmek veya yeniletmek istiyorum.
  Gönderim öncesindeki tüm talepleri ücretsiz karşılamaktayız, OLS’den satın aldığınız bir parçayı istediğiniz zaman bize yazarak farklı bir kaplama renginde kullanmayı tercih edebilirsiniz veya ilk günki parlaklığına kavuşmak için kaplamasını yeniletebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ürün gramı ve kaplama tekniğine göre fiyatlandırma yapılır.
 • Takılarımı nasıl muhafaza etmeliyim ?
  Kullanmadığınız zamanlarda tüm takılarınızı kadifemsi yumuşak kuru bir kesede veya kendi kutusunda muhafaza etmenizi öneriyoruz. Böylece taşlar çizilmemiş ve havayla teması kesilmiş olacağından renk ve parlaklığını daha iyi koruyacaktır. Hava, nem, sıcaklık kaplamaya zarar verebildiğinden havayla temasını kesmek ve diğer takılardan etkilenmesini önlemek için başka takılara temas etmemesini sağlamak önemlidir. Tüm takılarınız ince işçilikli maden ve taşlardan oluşmaktadır, en çok kullandığımız yerde ellerimizde bu mücevherleri taşımak bazen özen gerektirebilir; kimyasallar, kozmetik ürünleri, dezenfektan, doğal taşlara ve kaplamaya zarar verebilmekte. Bunlara dikkat ederek kullanmak taş parlaklığını ve kaplama canlılığını koruyacaktır. Yine bize istediğiniz zaman kaplama yeniletmesi için yazabilirsiniz.
 • Gümüş ürünüm karardı.
  Gümüş yapısı itibariyle kararabilen bir madendir, yukarıdaki önerilere göre takılarınızı muhafaza etmek ürünün parlaklığını koruyacaktır, gümüş yüzüklerinizde renk değişimi durumlarında yumuşak kuru bir kumaşla takılarınızı silerek parlatabilir, farklı gümüş parlatma yöntemleri deneyebilir veya istediğiniz zaman cila ve kaplamasını yeniletmek üzere bize gönderebilirsiniz.
 • Yüzüğümü başka yerde ölçü yaptırdım ve bozuldu.
  Başka yerde tamire alınan OLS parçaları için düzeltme talepleriniz ücrete tabiidir. Kullanılan taş türü, ürün modeli, ürün materyali farklı özel tekniklerle işleme alınmayı gerektirebilmektedir. Bu detaylara hakim olunmadan sorun yaşanabilmesi mümkün.
 • Altın kaplamalı ürünümün kaplaması soldu.
  Gümüş üzeri altın kaplama olan ürünlerde zamanla renk tene, kullanıma, havaya bağlı olarak açılır. Bunun için takılarınızı muhafaza yöntemlerine uygun olarak kullanmanız önerilir, istenildiği zaman cila + kaplama yenilemesi yaptırarak takınızı ilk günki yenilik ve canlılığına kavuşturabilirsiniz, bunun için bize her zaman yazabilirsiniz.
 • Kapıda ödeme var mı ?
  Kapıda ödeme yok ve olmayacak. Ürünlerimizi kredi kartı, havale ve eft yöntemleriyle satın alabilir, direkt nakit ödemek için Galata’daki stüdyomuzu randevu alıp ziyaret edebilrsiniz. (Stüdyo ziyaretlerinde de tüm ödeme yöntemleri geçerlidir.)
 • Daha önce beğendiğim bir ürüne artık ulaşamıyorum.
  Ürünlerimizin büyük kısmı taş adetince üretildiğinden taş tek adet veya benzersiz bir taşsa o ürün de tek adet oluyor, bu tarz benzersiz parçaların aynısı veya benzeri ne yazık ki mümkün olmuyor. Bu gibi özel ürünler için bu yüzden beğendiğiniz parçaları bekletmemenizi tavsiye ederiz.
 • Almayı düşündüğüm ürünün fiyatı arttı.
  Tüm parçalarımız altın ve gümüş kuruna bağlı olmakla birlikte tüm üretim süreci $ üzerinden olmakta, TL ile satış yapmanın bizim açımızdan zorlayıcı olduğu durumlarda maliyet artışına bağlı olarak düzenli olarak satışta olan ürünlerimizin satış fiyatını da artırmak durumunda kalabiliyoruz.
 • Yerinizi ziyaret etmek mümkün mü?
  Galatada’ki stüdyomuzda randevuyla hizmet vermekteyiz, kendi uygunluğunuza göre ister siteden ister bize direkt yazarak randevu oluşturabilirsiniz. Kapalı Çarşı’da atölyemiz bulunmakta, üretim sürecimiz orda devam ediyor, sadece Galata’da misafir ağırlıyoruz.
bottom of page